Mielec Obiektywnie

Największy blog o Mielcu. Obecnie na blogu znajduje się ok. 1 635 fotografii i wiele filmów. Komentowanie nie wymaga logowania. Materiały na blogu są objęte prawami autorskimi.

Wpis

poniedziałek, 27 lutego 2012

Zatrzymany sprawca brutalnych napadów na starsze kobiety

Mieleccy policjanci zatrzymali sprawcę kilku rozbojów na kobietach i kradzieży torebek na terenie miasta. Sprawca to 16-latek z Mielca znany policjantom z popełniania czynów karalnych w przeszłości. Został ujęty w sobotę, a wczoraj usłyszał zarzuty. Przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Mieleccy policjanci od kilku miesięcy prowadzili intensywne czynności w sprawie kradzieży torebek i rozbojów, dokonywanych na terenie miasta przez nieznanego sprawcę. W wyjaśnienie sprawy zaangażowani byli funkcjonariusze wszystkich pionów mieleckiej Policji. Wytypowali oni i w efekcie w sobotę zatrzymali dwóch 16-latków z Mielca, z których jeden okazał się sprawcą kradzieży i rozbojów.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie nieletniemu 4 rozbojów i 6 kradzieży torebek na tzw. „wyrwę”. Przestępczych czynów dokonywał przede wszystkim na os. Lotników i os. Kusocińskiego. Nierzadko działał bardzo brutalnie, przewracając na ziemię i bijąc leżące starsze kobiety, które broniły swoich torebek. Tylko w lutym dopuścił sie 4 takich czynów. Ostatni miał miejsce w środę popielcową, kiedy na mieleckiej starówce, około godz. 18 zaatakował starszą kobietę idącą do kościoła.

Wczoraj w trakcie przesłuchania nieletni przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nie jest wykluczone, że to nie wszystkie czyny, których się dopuścił. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą. Teraz nieletnim zajmie się sędzia rodzinny i to on zdecyduje o dalszych jego losach. Dla osób pełnoletnich kodeks karny za rozbój przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności. Czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

Za;

http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-mielec/wydarzenia/art790,zatrzymany-sprawca-brutalnych-napadow-na-starsze-kobiety.html

Udostępnij to na:

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
rados2
Czas publikacji:
poniedziałek, 27 lutego 2012 22:58

Polecane wpisy

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa