Mielec Obiektywnie

Największy blog o Mielcu. Obecnie na blogu znajduje się ok. 1 635 fotografii i wiele filmów. Komentowanie nie wymaga logowania. Materiały na blogu są objęte prawami autorskimi.

Wpis

sobota, 01 października 2011

Tarnobrzeg. Okradali szafki na krytej pływalni

Łącznie pięć włamań mają na swoim koncie trzej młodzieńcy w wieku 13, 15 i 18 lat, którzy okradali szafki ubraniowe mieszczące się na basenie w Nowej Dębie. Wpadli w ręce ratowników tuż po kradzieży. Wszyscy trzej wkrótce odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.

Od kilku dni nowodębscy policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie włamań do szafek ubraniowych, dokonanych  na terenie krytej pływalni w Nowej Dębie.  Z szatni ginęły  głównie pieniądze. W jednym przypadku sprawcy ukradli  telefon komórkowy. W tej sprawie zatrzymany został 18- letni sprawca przestępstwa i jego dwaj nieletni wspólnicy. 

Z ustaleń Policji wynika, że mężczyźni swój proceder rozpoczęli w niedzielę 18 września br. Po wyłamaniu blokady zamka w szafce ubraniowej ukradli pieniądze w kwocie 50 złotych. Po kilku dniach pojawili się ponownie, dokonując kolejnych włamań. Ich łupem padł  telefon komórkowy oraz pieniądze pozostawione w  szafkach, w łącznej kwocie 100 złotych.

O zdarzeniach zostali powiadomieni policjanci. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli czynności operacyjno - procesowe mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców włamań. W tym czasie policjanci zebrali ślady z miejsca zdarzenia, rozpytali szereg osób oraz przesłuchali świadków. Do współpracy włączyli się też ratownicy pływalni.   

Minęło kilka dni, a złodzieje przekonani o swojej bezkarności ponownie odwiedzili basen. Tym razem nie cieszyli się długo łupem, wpadli w ręce ratowników zaraz po włamaniu. Funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia ustalili, kim są sprawcy. To młodzi ludzie w wieku 13,15 i 18 lat. Złodzieje, zaskoczeni przebiegiem zdarzenia, sami oddali wyjęte z szafki pieniądze.

Podczas prowadzonych dalszych czynności wyjaśniających  policjanci odzyskali skradziony telefon komórkowy. 18-letni sprawca popełnionych przestępstw usłyszał zarzuty. Nieletni wspólnicy  za popełnione czyny  odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. 

W tej sprawie wobec 18-latka, Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzega zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Za;

http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kmp-tarnobrzeg/wydarzenia/art1052,okradali-szafki-na-krytej-plywalni.html

Udostępnij to na:

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
rados2
Czas publikacji:
sobota, 01 października 2011 08:37

Polecane wpisy

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa