Mielec Obiektywnie

Największy blog o Mielcu. Obecnie na blogu znajduje się ok. 1 635 fotografii i wiele filmów. Komentowanie nie wymaga logowania. Materiały na blogu są objęte prawami autorskimi.

Wpis

wtorek, 04 października 2011

Policjanci zakończyli akcję "Bezpieczna droga do szkoły"

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zakończyli cykl spotkań z najmłodszymi uczniami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Towarzyszył im SpongeBob-bohater popularnej kreskówki.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego i Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii mieleckiej komendy policji odwiedzili większość szkół na terenie powiatu mieleckiego W spotkaniach uczestniczyło ponad dwa tys. najmłodszych uczniów. Policjanci przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Mówili co należy robić, by mali uczniowie byli bezpieczni idąc, czy wracając ze szkoły. W przekazaniu dzieciom tej wiedzy pomagała znana i lubiana przez najmłodszych postać bajkowa "SpongeBoba Kanciastoportego”.

Wiele entuzjazmu wzbudził filmik  "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Tam, w zabawny sposób przedstawiono różne sytuacje na drodze, które mogą napotkać najmłodsi. Wybór prawidłowych zachowań to świetny sposób, by przyswoić tą podstawową wiedzę dot. przepisów ruchu drogowego.

Jako dodatkowa atrakcja dla dzieci w spotkaniach tych uczestniczyli także przewodnicy psów służbowych, którzy uświetniając spotkanie wizytą niecodziennego „funkcjonariusza” gruntowali nabytą przez dzieci wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

Podczas trwania akcji policjanci odwiedzili 63 szkoły podstawowe, przeprowadzili 92 spotkania z uczniami, skontrolowali w rejonach szkół 380 pojazdów w tym 35 autobusów dowożących dzieci do szkoły. Nie stwierdzili podczas kontroli większych nieprawidłowości w przestrzeganoiu obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Za;

http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-mielec/wydarzenia/art723,policjanci-zakonczyli-akcje-bezpieczna-droga-do-szkoly.html

Udostępnij to na:

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
rados2
Czas publikacji:
wtorek, 04 października 2011 18:01

Polecane wpisy

Kalendarz

Marzec 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa