Mielec Obiektywnie

Największy blog o Mielcu. Obecnie na blogu znajduje się ok. 1 635 fotografii i wiele filmów. Komentowanie nie wymaga logowania. Materiały na blogu są objęte prawami autorskimi.

Wpis

sobota, 01 października 2011

Łańcut. Nieletni zaatakował strażnika w schronisku

Przebywający w Schronisku dla Nieletnich w Łańcucie podopieczny zaatakował dyżurnego strażnika i zabarykadował się z nim w dyżurce. Zażądał wypuszczenia na wolność. Na miejsce ściągnięto policyjnych negocjatorów, którzy pomogli rozwiązać sytuację. Nieletni został obezwładniony przez policyjny patrol.

W środę tuż po południu, przebywający w pomieszczeniu przejściowym Schroniska dla Nieletnich podopieczny wezwał strażnika. Uderzył wchodzącego mężczyznę w głowę nogą od krzesła, po czym zaciągnął go do dyżurki, gdzie się zabarykadował.

Powiadomiony o incydencie dyrektor schroniska zaczął z nim rozmawiać, jednocześnie nakazał wszczęcie przewidzianych w takiej sytuacji procedur. Policjanci z patrolu interwencyjnego przekazali stosowne informacje dyżurnemu, który z kolei wystąpił o przysłanie na miejsce zespołu negocjatorów policyjnych.

Negocjatorzy rozpoczęli swoją pracę rozmawiając z nieletnim przez uchylone okno. Uzyskali jego zgodę na wejście lekarza, który zająłby się uderzonym strażnikiem. Z wejścia lekarza skorzystali policjanci z patrolu, którzy obezwładnili nieletniego. Po wykonaniu wszystkich koniecznych czynności dowodzący policyjnymi działaniami przekazał zabezpieczony obiekt dyrektorowi.

Taki był scenariusz i przebieg ćwiczeń przeprowadzonych w łańcuckim Schronisku dla Nieletnich. Ich celem było sprawdzenie i doskonalenie procedur w sytuacji kryzysowej. Policja jest przygotowana do działania w każdej sytuacji, a ćwiczenia przeprowadzane przez innych są okazją do doskonalenia własnych umiejętności.

Za;

http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-lancut/wydarzenia/art979,nieletni-zaatakowal-straznika-w-schronisku.html

Udostępnij to na:

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
rados2
Czas publikacji:
sobota, 01 października 2011 08:27

Polecane wpisy

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa