Mielec Obiektywnie

Największy blog o Mielcu. Obecnie na blogu znajduje się ok. 1 635 fotografii i wiele filmów. Komentowanie nie wymaga logowania. Materiały na blogu są objęte prawami autorskimi.

Wpis

sobota, 24 września 2011

PZL Mielec będzie współpracować z Politechniką

Władze Polskich Zakładów Lotniczych Mielec podpisały w piątek porozumienie o współpracy z Politechniką Rzeszowską. Dzięki umowie studenci będą mogli m.in. odbyć staże oraz praktyki w mieleckim zakładzie.

Jak poinformował rzecznik prasowy PZL Mielec Michał Tabisz, podpisana umowa umożliwi studentom Politechniki poznanie od wewnątrz specyfiki pracy w firmie. - Będą mogli zdobyć umiejętności niezbędne do tego, aby w przyszłości dołączyć do załogi PZL - dodał.

W ramach porozumienia studenci Politechniki Rzeszowskiej będą mogli odbywać roczne płatne staże, jak również uczestniczyć w programie bezpłatnych praktyk wakacyjnych. Najlepsi mogą liczyć na stypendia ufundowane przez mielecki zakład.

Jak zaznaczył Tabisz, firma będzie również zachęcała studentów do pisania prac dyplomowych na tematy związane z działalnością spółki. - Autorzy najciekawszych prac mają szansę na dodatkowe wyróżnienia, a przede wszystkim staną przed nimi otworem drzwi do kariery w naszej firmie - podkreślił.

Zdaniem prezesa PZL Mielec Janusza Zakręckiego, aby spółka mogła się rozwijać potrzebuje młodych i utalentowanych inżynierów. - Osobiście zależy mi, aby trafiali do nas przede wszystkim absolwenci z Podkarpacia. Nasze związki z Politechniką Rzeszowską mają długą tradycję. To porozumienie pozwoli nam jeszcze bardziej je zacieśnić, z korzyścią dla studentów, kadry naukowej i naszej firmy - powiedział prezes.

Umowa przewiduje nie tylko współpracę ze studentami, ale także z kadrą rzeszowskiej uczelni. W ramach porozumienia możliwe będzie włączenie do programu dydaktycznego uczelni nowoczesnych technologii stosowanych w PZL, a także prowadzenie wspólnych projektów badawczo-wdrożeniowych. Pracownicy naukowi i studenci będą regularnie odwiedzać mieleckie zakłady, aby poznawać tajniki budowy nowoczesnych statków powietrznych.

Politechnika Rzeszowska jest największą uczelnią techniczną na Podkarpaciu; kształci ponad 14,8 tys. studentów na 6 wydziałach i ponad 26 kierunkach studiów. Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa, jako jedyny w kraju prowadzi również kształcenie pilotów lotnictwa cywilnego.

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu są największym producentem samolotów w Polsce. W firmie pracuje ponad 2 tys. osób. Zakład produkuje samoloty własnej konstrukcji: M28 Skytruck i M28B Bryza. Kooperuje także z największymi firmami lotniczymi na świecie. Od marca 2007 roku należy do United Technologies/Sikorsky Aircraft Corporation. Dotychczas firma Sikorsky zainwestowała w PZL Mielec 100 mln dolarów.

Za;

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/rzeszow/pzl-mielec-bedzie-wspolpracowac-z-politechnika,1,4860113,region-wiadomosc.html

Udostępnij to na:

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
rados2
Czas publikacji:
sobota, 24 września 2011 12:50

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • Gość keith harper napisał(a) z 114.218.7.* komentarz datowany na 2011/10/02 08:19:56:

    100 mln dolarow investycji w postaci szmelcu z parku maszynowego z USA zdeklarowanego na UC---jako aport, hahahha, kooperacja, raczej nie, zmuszeni sa prwem EU gdyz wzieli dotacje na R&D wiec musza udawac ze kooperuja bo takie sa wymgania EU, kasa wypompowana do USA, balans PZL Mielec w PNB paribas w piatek 9/30/11 to 3mln USD, podziekowac braciom hamerykanom

  • rados2 napisał(a) komentarz datowany na 2011/10/02 12:16:35:

    Zazwyczaj na interesach z naszymi sojusznikami z USA wychodzimy fatalnie. Np. przy F16.

Dodaj komentarz

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa