Mielec Obiektywnie

Największy blog o Mielcu. Obecnie na blogu znajduje się ok. 1 635 fotografii i wiele filmów. Komentowanie nie wymaga logowania. Materiały na blogu są objęte prawami autorskimi.

Wpis

piątek, 23 września 2011

Odpowiedzą za pozbawienie wolności

Sześciu młodych mężczyzn zatrzymali mieleccy policjanci. W czerwcu bezprawnie pozbawili wolności mieszkańca Mielca. Odpowiedzą również za pobicie i kierowanie gróźb pod jego adresem.

Od kilku miesięcy funkcjonariusze pracowali nad sprawą, mimo że nikt nie złożył zawiadomienia. Policyjne ustalenia pozwoliły na rekonstrukcję zdarzeń z czerwcowej nocy.

Spod jednego z lokali w Mielcu kilkuosobowa grupa zabrała dwóch innych młodych mężczyzn, polecając im wsiąść do samochodu. Wywieźli ich na peryferia miasta, gdzie grozili pobiciem i pozbawieniem życia, po czym ich wypuścili. Motywem ich działania było to, że ochraniają jeden z lokali bez ich zgody. W podobnych okolicznościach spod tego samego lokalu zabrali do samochodu jeszcze jednego mężczyznę - kolegę , tych dwóch wcześniej zatrzymanych. Tego z kolei podczas jazdy pobili i grozili pozbawieniem życia. Przestraszony młody człowiek w czasie jazdy wyskoczył z samochodu i uciekł swoim oprawcom. Z obawy przed zemstą nie powiadomił o tym Policji. Dopiero podczas przesłuchania opowiedział o tym co sie stało.

Na podstawie zebranych dowodów można było zatrzymać napastników. To mężczyźni w wieku od 26 do 33 lat. Dwaj z nich, w tym 33-letni przywódca grupy usłyszeli zarzuty pozbawienia człowieka wolności, grożenia popełnieniem przestępstwa oraz pobicia. 26-latek odpowie m.in. również za posiadanie amunicji.

Wobec trzech ze sprawców prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Za bezprawne pozbawienie człowieka wolności kodeks karny przewiduje do 5 lat  więzienia, natomiast za posiadanie amunicji grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Czynności prowadzi KPP w Mielcu.

Za;

http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-mielec/wydarzenia/art706,odpowiedza-za-pozbawienie-wolnosci.html

Udostępnij to na:

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
rados2
Czas publikacji:
piątek, 23 września 2011 22:40

Polecane wpisy

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa